Přeskočit na obsah

Lesní slavnost Lapků z Drakova a Dny Lesů České republiky 19.–20. července 2014

  • Sobota 10–20 hod.
  • Neděle 10–17 hod.

PLAKÁT KE STAŽENÍ

Program:

Představí se rytířská skupina ARCUS z Vítkova, Šermířský spolek z Jeseníku a katovna ORDAL Ostrava. LČR s.p. s Jesenickými lesníky připravily pro děti zábavné poznávací soutěže a hry, stezky odvahy a děti si zde mohou zasadit „svůj“ strom. Připravena je oblíbená dětská razítkovací hra „Hledej zlatý poklad Lapků z Drakova“. Hra je při jejich vandrování provede místy a cestičkami, až k tajemné Zlaté kuželně, kde si s rybáři mohou vyzkoušet i dětský rybolov v tůni u památného buku. Na druhé straně U Slučího potoka navštivte vodníka a čarodějnici Arastelu. Kousek dál si poslechnete potulného flašinetáře a vyzkoušíte se zlatokopy rýžování zlata. V lesní galerii se Vám představí Moravskoslezský kraj a znalostní soutěž jesenických hub. Všude kolem můžete sledovat práci kumštýřů řezbářů, zručných řemeslníků a kovářů. Letos poprvé jsme pro vás na Drakově připravili také FESTIVAL SÝRŮ okolních farmářů a nabídku originálních a regionálních produktů. V sobotu odpoledne proběhne experimentální tavba železa v replice středověké dřevouhelné huti. V neděli je pro děti připravena atraktivní plavecká soutěž míčků „Drakovský plaváček“. Na Rejvízu doporučujeme navštívit muzeum s tkalcovnou, které je v domě č. 12 nebo mechová jezírka. Všude je také připravena bohatá nabídka nejrůznějšího občerstvení. Na Drakově po celý den budou hrát hudební skupiny Škrpál a Řebřiňák z Vrbna, Kelt Grass Band Stránské a Letokruhy Přerov. V neděli zahrají Karlováci a Modulor z Bruntálu. Pobaví vás i další zajímavé atrakce rozmístěné na celé trase Naučné stezky Lapků z Drakova, od Vrbna až na Rejvíz. Koupíš-li si na Drakově los a budeš-li mít štěstí, odejdeš domů s atraktivní okamžitou výhrou Drakovské tomboly. Nechceš-li chodit pěšky, svez se na koních nebo kočárem po Drakově.

Soutěže a zábavné hry pro děti:

Razítkovací hra – putování s Vandrovní knížkou Lapků z Drakova. Tu si zakoupíš za 5,- Kč, u pokladny. Potom se vydáš hledat zlatý poklad Lapků z Drakova. Mapka s číslovanými stanovišti Tě k cíli povede. Nezapomeň na svém putování si otisknout pamětní razítka do Vandrovní knížky. Na vybraných stanovištích můžeš také získat i prémiové kartičky s vyobrazením horských skřítků. Je jich celkem osm, tak se snaž získat celou sérii č. 1 – 8. V sobotu se přihlas do soutěže Drakovský plaváček. Start je v neděli v 13.30 hod. Veškeré informace získáš od pořadatelů – Spolku Přátelé Vrbenska.

Přijdi třeba pěšky či na kole, autem – veškeré informace získáš od pořadatelů na místě Lesní konání slavnosti.

Vstupné Vstupné 20,- Kč
Děti mají vstup zdarma!
Parkovné 30,-Kč

Pořadatelé a partneři projektu:
Spolek Přátelé Vrbenska, Moravskoslezský kraj, LČR s.p., L.S. Město Albrechtice, Jeseník a Karlovice, Město Vrbno pod Pradědem, Město Zlaté Hory, Obec Heřmanovice, CHKO Jeseníky, ACTAEA Karlovice, Klub Přátel Zlatých Hor, Spolek pro rozvoj Rejvízu, Řád svatého Huberta, prefektura Moravské Slezsko. Svaz faremních zpracovatelů mléka, Svaz ekologických zemědělců, farma U Stromovouse, Ivan Kuja Karlovice, Hasiči Vrbno, Sdružení zdravotně postižených občanů Vrbno, Sdružení Pro Vrbno, MO ČČK Vrbno, Rybáři Vrbno, Spolek „Sami Sobie“ Wilamowice Nyskie, Maso V+W, farma Bovine, farma Bellama, Policie M. Albrechtice a Vrbno pod Pradědem. Mediálními partnery je Bruntálský a Krnovský DENÍK.

      

Projekt Lesní slavnost Lapků z Drakova je podpořen Moravskoslezským krajem.